DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ, TDV BURSA ABDULLAH TİVNİKLİ YÜKSEKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDUNUN AÇILIŞINI YAPTI

 

Her geçen gün büyümeye devam eden TDV Yurtları şimdi de Bursa Abdullah Tivnikli Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdunun açılışını yaptı.

31 Ocak 2020’de gerçekleşen açılış programına Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık, TDV Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi Müdürü Zekeriya Soysal, İl Müftüsü İzanı Turan, Nilüfer ve Osmangazi İlçe Müftüleri Mehmet Öztürk ve Lütfü İmamoğlu, Türkiye Katılım Bankaları Mensupları, TDV Bursa Eğitim Koordinatörlüğü ve TDV Yurtlarından idareciler katıldı.

Açılışı yapan Erbaş, “Yurtlarımızda öğrencilerimizin mümkün olduğunca bir otelde kalmaları şeklinde değil de hem yurtta kalmalarını hem de yurtta eğitim ortamları içinde vakitlerini geçirmelerini sağlamaya, çeşitli seminerler, okuma planları, etkinlikler yaparak adeta ikinci bir üniversite eğitimi haline getirmeye çalışıyoruz. Amacımız, öğrencilerimize yetişmelerinde güç vermek, daha nitelikli yetişmelerini sağlamak.” diyerek TDV Yurtlarının öğrenciye sadece barınacak bir yer olma değil bir yuva olma gayretine dikkat çekti. TDV Yurtlar İşletme Müdürü Zekeriya Sosyal da halkın Türkiye Diyanet Vakfından beklentisi doğrultusunda güvenli ve kaliteli yurt hizmeti için yurt ağlarını ülke çapında genişlettiklerini belirtirken, yurt açma çalışmalarına hız verdiklerini, 81 ilde en az bir erkek ve bir  kız yurdu açma hedeflerine doğru hızla ilerlediklerini de ifade etti. Bursa İl Müftüsü ve TDV Şube Başkanı İzani Turan’ın duasının ardından yurdun açılışı yapıldı.

Açılıştan sonra Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yurt açılışına katılım gösterenlere ve yurdun açılmasına vesile olan Türkiye Katılım Bankaları Birliğine teşekkürlerini iletti. Ardından yurdu yakından gören Erbaş, “İnşallah bu yurdumuzda nice gençlerimiz kalırlar, yetişirler ve onları geleceğe daha güzel hazırlarız.” şeklinde düşüncelerini iletti.