Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de Korona virüs ile karşılaşması nedeni ile bazı önlemler alındı. Bunlardan biri de eğitime geçici süre ile ara verilmesi. Pek çok sektörle birlikte üniversitelerde de verilen bu zorunlu mola sonucu öğrencilerimiz yurtlarımızdan ayrılmak durumunda kaldı. Yurt bünyesinde tüm yıl boyunca devam etmesi planlanan eğitim faaliyetlerimizin bu nedenle duraksadığı bu zaman diliminde bizler de öğrencilerimizle etkileşim içinde kalmak için TDV Öğrencisi #EvdeKal diyoruz ve faaliyetlerimizi evde kalarak devam ettiriyoruz.

TDV Gençleri Okuyor Kitap Listesine TDV Evde Okuyor diyerek başlamanın şimdi tam zamanı… TDV gençleri ilahi ilk emir olan “Oku!” emri gereğince davranarak kendileri için hazırlanan nitelikli kitap listesini takip edebilir ya da kendi okudukları eşsiz eserlerle bu serüvene katılabilir.

Ayrıca yıl boyunca her Pazartesi yeni bir tema ile Yurttan İyilikler gerçekleştiren öğrencilerimizden şimdi Evden İyilik hikâyelerini hayata geçirmelerini bekliyoruz.

Geçtiğimiz yıl kalemi kuvvetli öğrencilerimizin katkıları ile öne çıkan Anlatacak Neyin Var, #EvdeKal uyarısını dikkate alan öğrenciler tarafından hikâye, makale, deneme yazıları ve fotoğraf ya da video paylaşımları ile zenginleşecek.

Son olarak Evde Kal İrfanlı Kal hareketini de başlatarak evde geçirilen zamanın verimli kılınmasını, öğrenciler ile aile bireylerinin gelişim ve değişimlerine katkı sağlanması için bir fırsat olarak değerlendirilmesini hedefledik.