İLİÇ YURTLARIMIZDAN “SIFIR ATIK”A YÜZDE YÜZ DESTEK

TDV Erzincan İliç Yükseköğretim Öğrenci Yurtlarımız sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına başladı.

Daha önce, TDV Eğitim Takviminde yer alan Bir Hafta Bir Tema kapsamında “Dünya Bize Emanet” konusunda sosyal deney çalışmaları yapan TDV İliç Öğrenci Yurtlarımız bu kez etkinliklerini daha da büyütüp seslerini birçok yere duyurdu.

Öğrencilerimiz israfın, atığın önüne geçmeyi ve geri dönüşümün önemini vurgulamayı amaçlayan bir proje tasarladı. Hemen ardından da tasarladıkları proje için kolları sıvadılar. Sürdürülebilir ve temiz bir gelecek için yurt idarecilerimizin destekleri ile öğrencilerimiz tamamı atıklardan oluşan ve üzerinde “Sıfır Atık” yazan bir pankart ile Sıfır Atık Projesi adı altında farkındalık yürüyüşü başlattı.

Yürüyüşe İliç Kaymakamı Hicabi Aytemür, İliç Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz, İliç Müftüsü Ahmet Cebeci, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Aytemür yerel basında da geniş yer bulan proje hakkında, “Kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklar kontrol altına alınarak gelecek nesile temiz bir Türkiye bırakılması amaçlanmaktadır.” diye açıklama yaptı. Ardından TDV İliç Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdumuzun yöneticilerinden Ömer Ateşçi de, “Türkiye Diyanet Vakfı Yurtları sadece yurt hizmeti vermemektedir, bunun yanı sıra iyi insan yetiştirme, çevreye duyarlı insan yetiştirme gibi bir misyonu bulunmaktadır. Bu kapsamda öğrencilerimizin çevreye duyarlı olmasını sağlarken ülke ekonomisine de katkı sağlamış olacağız.” şeklinde proje hakkında bilgi verdi.

Ayrıca oluşturulacak ekmek kumbaralarından elde edilen ekmeklerin çevre köylerde hayvancılık ile uğraşanların yem olarak kullanabilmesi için değerlendirileceğini ve oyuncak kumbaralarından toplanan oyuncakların ise yine çevre köylerdeki çocuklara dağıtılarak değerlendirileceğini söyleyen Ömer Ateşçi, yürüyüşe destek veren herkese ve protokol proje ortakları Nural Orman Ürünleri Şirketine teşekkür etti.

TDV Yurtları öğrencilerine sıcak bir yuva olmaya ve birbirinden güzel etkinliklere imza atmaya devam ediyor.

 

WhatsApp chat