Yurtlarımız hakkında Sıkça Sorulan Soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor.

Yurtlarımız 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca 7/24 dış güvenliği sağlamak amacıyla Erkek güvenlik personelleri hizmet vermektedir.

Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları,alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış yurt binamız, alınan tüm yangın , güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.

Toplu taşıma imkanı olmayan yerlerde servis bulunmaktadır.
Tüm yurt binalarımızda çamaşırhane mevcuttur. Çamaşırhanelerdeki çamaşır yıkama/kurutma makineleri o binada kalan öğrencilerimizin kullanımına açık ve ücretsizdir. Ütü yapmak isteyen öğrenciler çamaşırhanelerde bulunan ütü masalarını kullanabilirler.
Yurtlarımızda mevsimlere göre ısınma ve soğutma hizmeti sağlanmaktadır.
Yurda alınacak öğrencilerin kayıt ve kabullerinde aşağıdaki belgeler istenir. Aşağıdaki bu belgelerle birlikte, yurt kuralları ve ücretlere ilişkin sözleşme tanzim edilerek taraflarca imzalandıktan sonra öğrencinin dosyasına eklenir. Bu sözleşme 2 nüsha olarak hazırlanır ve bir nüshası yurt yönetiminde kalmak şartıyla diğer nüshası öğrenciye veya velisine verilir.

 • Öğrenci Belgesi(Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencisi olmak).
 • Savcılıktan alınacak iyi hal kağıdı.
 • İkametgah belgesi
 • Sağlık Raporu
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • 6 Adet Fotoğraf
 • Öğrencinin annesi veya babası Diyanet personeli ise bunu gösterir belge
 • Müracaat formu veya dilekçe (yurtlarımızdan temin edilebilir)
 • Not: Daha geniş bilgi yurt müdürlüklerinden temin edilebilir.
Farklı oda tipleri ve fiyatlandırmaları olduğundan dolayı, yanlış anlamaları ortadan kaldırmak ve de diğer yurtlarla sağlıklı karşılaştırma yapabilmek için yurdumuzu gezmenizi ve daha sonra yüz yüze görüşme sonucunda fiyat bilgisi vermeyi tercih ediyoruz.

Anlayışınıza teşekkür ederiz.

 • 3 ve 4 kişilik odalar,
 • Her oda da baza, yatak, özenle seçilmiş yastık ve yorgan.
 • 24 saat kesintisiz sıcak su; banyo, WC alanları son derece hijyenik olarak düzenlenmiştir.
 • 7/24 sınırsız internet,
 • Kahvaltı ve akşam yemeği,
 • Çamaşır yıkama, kurutma ve ütü imkanı,
 • Etüt ve çalışma odaları
 • Günlük temizlik hizmeti,
 • Odalarımız 3 veya 4 kişiliktir.
 • Bütün odalarda yatak, dolap, yastık, yorgan, çalışma masası ve kablosuz internet erişimi sunulmaktadır.
Tüm yurt odalarımızda, yüksek hızlı internet servisi bulunmaktadır. Öğrenciler kendi kişisel bilgisayarları ile internet ve web olanaklarından sınırsız ve ücretsiz olarak yararlanabilmektedirler.
Yurtlarımızı tercih eden ve bir sonraki yıl için yurt rezervasyonu yapan öğrencilerimizin eşyalarını güvenle bırakabilecekleri emanet hizmetimiz bulunmaktadır.
Mayıs ayında başlayan rezervasyonlar için başvurmanız gerekmektedir.
Yurtlarda hayvan beslenmesine veya bulundurulmasına izin verilmemektedir.
Yurtlarda kalan öğrenciler, odalarında yatılı misafir ağırlayamaz.

Öğrencilerimiz her öğretim yılı sonunda odalarını tamamen boşaltarak yurtlardan ayrılır ya da yaz okulu için kendilerine tanımlanan yeni odalarına geçerler. Yurt yerleştirme kriterlerine göre her yıl yönetim tarafından belirlenen bir odaya atanırlar.
Öğretim yılı boyunca yurtlarda öğrencilerimiz konakladıkları için detaylı ve büyük çaplı tadilatlar gerçekleştirilememektedir. Yurtlarımızın öğrencilerimize her sene bakımlı, düzenli ve yenilenmiş olarak hizmet verebilmesi için yazın, doluluğun en düşük olduğu dönemlere yurtların tadilat programları planlanmaktadır. Bu dönemde boya badana, temel bakım, temizlik, ilaçlama ve yenilenme gibi çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin yurt planlamaları, yurt yerleştirme kriterleri doğrultusunda ve öğrencinin bulunduğu sınıfa göre her yıl yeniden yönetim tarafından belirlenmektedir.
Odalarda, ses seviyesi başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde müzik dinlenebilir.
Yurtlardan çıkartılan veya yurt kurallarına aykırı davranışları görülen öğrenciler, bir daha yurtlara alınmayabilir.
Depozito ücretini yatırmayan/tamamlamayan öğrenciler yurtlara alınmazlar.
Bir sonraki öğretim yılı için yurt başvurusu yapmış öğrenciler depozito iadesi alamazlar. Öğrenci yurtlar ile tamamen ilişiğini kesiyor ise depozito iadesi talep edebilir.
Oda kartının/anahtarının yurtta kalan kalmayan başka bir öğrenciye verilmesi kesinlikle yasaktır. Odaların kısa ya da uzun süreli olarak yurtta kalan/kalmayan başka bir öğrenciye kullandırılması söz konusu değildir.
Yurt sorumluları öğrencilerin özel durumlarını gerekli görülen haller ve ilgili kişiler dışında hiç kimse ile paylaşmaz/paylaşamaz.
Öğrencilerimizin bizlerle paylaştığı hiçbir konu görevliler dışında bir başkasına bildirilmez ya da başkasına bu konuda bilgi verilmez/verilemez. Öğrencilerimizin bildirdiği problemler başka öğrencilerin bulunduğu ortamlarda kesinlikle konuşulup değerlendirilmez.
Sorunlarınızı binanızın yurt sorumlusu ile paylaşarak çözülmesini sağlayabilirsiniz.
Ortak alanlar detaylı olarak temizlenmektedir. Bunun dışında gün içerisinde ortak alan kontrol ve gerekli olduğu hallerde müdahaleleri devam eder.
Çamaşırhaneler yurtlarda konaklayan tüm öğrencilerin kullanımına 7/24 açık olduğu için çamaşırhaneye bırakılan/unutulan eşyaların sorumluluğu öğrencilerimize aittir ve bir gün süreyle sahip çıkılmayan çamaşırlar bertaraf edilecektir.
Yurt Görevliniz ve Yurt Yönetiminin bilgisi/onayı dahilinde düzenlenebilir.
Yurt görevlilerinin bildirmiş olduğu tarih aralığında, yurt görevlilerinin ve karşılıklı oda değişimi yapacağınız öğrencinin onay ve bilgisi dahilinde değişim gerçekleştirilir.
Eğitim yılı bittiğinde, yurt yönetiminin belirlediği son çıkış tarihine kadar, yurt odası tamamen boşaltılarak anahtar ilgili yurt görevlisine teslim edilmelidir.
Dönem başladıktan bir ay sonra öğrenci yurtlara yerleştirilir ise yıllık ücretin bir aylık kısmı kesilerek ücret tahsil edilir.
Yaz Okulu, Projeler, zorunlu staj yükümlülüğü gibi sebepler ile öğrencilerimiz başvurularını yaptıkları sürece yurtlardan faydalanabilirler.
Gerekli uyarı yapıldıktan sonra odada bulunan kişisel eşyalar atık olarak değerlendirilir, anahtar bedeli ilgili hesaba ödenmez ise hold işlemi uygulanır.