TDV ELAZIĞ ERKEK ÖĞRENCİ YURDUNDA YARALARI SARMA ZAMANI

Türkiye’nin son günlerde değişmeyen gündemi 6.8 şiddetindeki Elazığ depreminin ardından TDV Elazığ Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu da yardım için kolları sıvadı.

24 Ocak 2020 tarihinde depremle sarsılan Elazığ’daki birçok can kaybının ve yaralanmanın ardından Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar ve yardım kuruluşları dört elden yardım için Elazığ’a koştu. “İyilik Egemen Oluncaya Dek” misyonu ve başlattığı “Yolun İyilik Olsun” kampanyası ile hizmetlerine aralıksız devam eden Türkiye Diyanet Vakfı da AFAD koordinesinde evsizlik, soğuk ve açlıkla mücadele etmek zorunda kalan depremzedeler için TDV Hayri ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile birlikte Elazığ’da mobil mutfaklar açtı.
Belirlenen noktalarda yemek yardımı için kurulan Türkiye Diyanet Vakfı mobil mutfaklarında depremzedelere yardım ve hizmet için hiç vakit kaybetmeyen TDV Elazığ Yükseköğretim Erkek Yurdu öğrencileri de Elazığ İl Müftülüğü ve TDV Hayri ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğiyle çalışmalara koyuldu. TDV Elazığ Erkek Öğrenci Yurdunun mutfağında günlük olarak hazırlanan 2000-2500 kişilik yemeklerin dağıtımı mobil mutfaklarda yapıldı.

TDV gönüllüleri ve TDV Elazığ Erkek Yurdu öğrencileri Hacı Osman Camii, GSB Gençlik Merkezi, Sürsürü Merkez Camii, Ahmet Aytar Meydanı, Metin Koloğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Vali Mehmet Lütfullah Bilgin İlkokulu ve tren garı olmak üzere yedi farklı noktada yemeklerin taşınması ve ikram edilmesinde aktif görev aldı. Sevgi, birlik ve beraberlik duygusuyla harekete geçilen yardımlarda içleri ısıtan görüntüler ortaya çıktı.

İyi bir geleceğin yalnızca iyi bir öğrenci olmakla değil aynı zamanda vicdani, milli ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmekten kaçınmayan gençler olmakla mümkün olacağını verdiği barınma hizmeti içerisindeki eğitim faaliyetlerinde sık sık belirten TDV Yurtları, Türkiye’nin gelecek günleri için her zaman bilinçli, yardımsever ve çalışkan bir nesil yetiştirmeye devam edecek.

 

            

           

WhatsApp chat