TDV ÖĞRENCİLERİNDEN EVE SIĞAN ETKİNLİKLER EVDEN TAŞAN İYİLİKLER

Türkiye genelinde Mart ayı itibariyle Korona virüsün yayılım hızını engellemek için bir tedbir süreci ilan edildi. Bu tedbirler kapsamında eğitime de verilen arayla birlikte TDV Öğrencileri de yurtlarından ayrılıp evlerine döndü. Bu sırada TDV Yurtlarında yürütülen etkinliklerin duraksamaması için TDV Yurtlar İşletmesi etkinlikleri yeniden ele aldı ve evde yapılabilir şekilde uyarladı.

TDV Öğrencileri serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen etkinliklere evlerinden katılım sağladı. TDV Gençleri evde kalarak çevresindekilere tedbir sürecinin önemi ile ilgili örnek olmaya çalışırken ev içerisinde aile ilişkilerini de geliştirmek için çabaladı. TDV Öğrencilerinin evde uygulayabilmeleri için düzenlenen Evde Kal İrfanlı Kal temaları kapsamındaki etkinliklere öğrenciler katılım sağlarken bazen de aile efradını dâhil etti. Ev işlerinde yardım için kolları sıvayan TDV Öğrencileri Evden İyilikler hareketini büyüttü. El sanatları ile el becerilerini geliştirip farklı meziyetlere sahip oldular. Ayrıca evdeki küçük kardeşlerini ve dede, ninelerini de ihmal etmeyen TDV Gençleri, onlar ile ilgilendi. Küçük kardeşleriyle kitaplar okuyup, büyüklerine Kur’an öğretmeye çalıştılar. Küçükbaş hayvanları da otlamaya çıkaran TDV Öğrencileri peygamber mesleğinin de keyfini ve feyzini idrak etti. TDV Gençleri Evde Okuyor kapsamında evlerinde kitap okurken aileleri de onlara katılım sağladı ve yatsı ezanının ardından gelen dua saatinde ailecek dua ettiler.

TDV Yurtlarında kalan uluslararası öğrenciler ise yurttan ayrılmadı. Etkinliklerini yurt içerisinde sürdürdü. Üstelik bilinçli bireyler olarak küçük videolarla sosyal medya üzerinden anadilleriyle “Evde Kal” çağrısı yaparak uluslararası bir tedbir dayanışması sergilediler.

Öğrencilerinin birçoğunun yurtlardan ayrılmasının ardından sessizleşen TDV Yurtlarının sesi öğrencileri sayesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki evlerden yükselmeye başladı. Daha sağlıklı günlerde eğitime ve yurtlardaki hayatlarına dönmek isteyen öğrenciler aldıkları tedbirlerle örnek teşkil etti.

 

              

 

               

 

               

 

               

 

                                           

 

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat