TDV ÖĞRENCİLERİNDEN FARKINDALIĞA BİR ADIM

TDV ÖĞRENCİLERİNDEN FARKINDALIĞA BİR ADIM

TDV Yurtları, öğrencilerinin sosyal farkındalık kazanma ve kazandırma yolundaki çabalarını desteklemeye devam ediyor.

TDV Yurtlarının Ekim ayı boyunca ses getiren yurtları arasında TDV Burdur Erkek Öğrenci Yurdu güzel bir projeye imza attı. Yurt müdürü Mehmet Hidayet AKÇAY ve yurt öğrencilerin ortak fikirleri sonucu şekillenen ve sloganı “Ekmek Nimettir, Yeri Çöp Değildir.” olarak belirlenen proje için Burdur Belediyesi’nden izin alındı. Yurdun bulunduğu mahallede gerçekleştirilen proje kapsamında çöp taşımalıklarının çeşitli yüzeylerine kırmızı ve mavi sprey boyalarla “Ekmek Nimettir, Yeri Çöp Değildir.” yazıldı. Etkinliğe gönüllü birçok öğrencinin katılımı dikkat çekti.

Yurt müdürü Mehmet Hidayet AKÇAY, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş POLAT ve Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman ÇETİN ’in sosyal medya hesaplarından da paylaştığı proje hakkında fikirlerini “Her gün belki milyonlarca ekmek çöpe gitmekte ve israf olmaktadır. Yaptığımız bu proje ile insanlarımız üzerinde bir farkındalık oluşturmayı ve israfı azaltmayı ya da önlemeyi amaçladık. Çevremizden çok güzel tepkiler aldık. Projeyi gerçekleştirdiğimiz esnada birçok kişi gelip öğrencilerimizi tebrik ettiler. Umarım bu proje önümüzdeki dönemlerde daha da büyüyerek devam eder.” şeklinde iletti. Projeye katılım sağlayanlar arasından Mehmet Akif ERSOY Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi 3. Sınıf öğrencisi olan İbrahim KÖKSAL ise proje hakkında, “Gerçekten çok severek ve isteyerek gerçekleştirdiğimiz bu proje ile ülkemizdeki israf edilen ekmeğe vurgu yapmak istedik. Sonrası için bu projeyi geliştirip il geneline yaymak hedefimiz. Umarım gerçekleştirebiliriz.” dedi. İsrafı önlemek amaçlı projeye de Burdur ve Isparta Müftülüğünden de destek geldi.

Kısa zamanda güzel ve olumlu tepkiler alan projeden sonra etkinliklerine devam eden TDV Burdur Erkek Yurdu öğrencileri İl Emniyet Müdürlüğünün izni dâhilinde Burdur-Isparta kara yolu trafik uygulama noktasında görev yapan polislere ziyarette bulundu. Burdur Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürünün ve birçok komiserin de katılım sağladığı ziyarette Trafik Şube Müdürü Nail ÇELİK, öğrencilere trafik kurallarına ve iç işleri bakanlığının uygulamakta olduğu trafik güvenliği kampanyalarına dair bilgi verdi. TDV öğrencilerinin gerçekleştirdiği ziyarete çevre il ve ilçelerin yerel haber sitelerinde yer verildi.

Güzel proje ve etkinliklerle ses getiren TDV Burdur Erkek Öğrenci Yurdu gelecek günlerde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün izniyle Sevgi evleri ile bir kahvaltı programı düzenlemeyi de planlıyor.