TDV YURLARI’NDA ÖN KAYITLAR BAŞLADI

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yurtlar İşetmesi, 2019-2020 Eğitim Döneminde Ön Kayıtları Almaya Başladı

Türkiye’nin 28 şehrinde üniversite öğrencilerine hizmet veren TDV Yurtları yeni dönem kayıtlarını almaya başladı. Öğrencilere güvenli ve konforlu barınma imkanı sağlayan Türkiye Diyanet Vakfı, yükseköğretim yurt sayısını 2019-2020 eğitim öğretim yılında 55′ e çıkardı.

7 milyonu aşkın üniversite öğrencisinin eğitim aldığı Türkiye’de, üniversiteye çocuğunu kaydettiren ailelerin ilk tercihi olan güvenli ve huzurlu konaklama ihtiyacını karşılayan Türkiye Diyanet Vakfı, yurt sayısını bir yılda iki katına çıkardı.

Güven ve konforun yanı sıra okula takviye kursları, eğitim hayatını ve gündelik hayatı destekleyici kulüp çalışmaları, spor-sanat alanındaki aktiviteleri ile öğrencilere üniversite dışında da kaliteli zaman sağlayan yurtlar, merkeze aldığı değerler eğitimi ile gençlerin soru ve sorunlarına da güvenilir kaynaklardan çözüm sağlıyor.

Yurtlar bulunduğu şehirlerde, sağladıkları modern yaşam alanlarının yanı sıra huzurlu bir eğitim ve konaklama ortamı sunduğu için de tercih ediliyor. Yurdun olmadığı illerde ise Türkiye Diyanet Vakfı öğrencilere konukevleriyle hizmet veriyor. 24 ilde açılan 75 konuk evinde, 523 öğrenci kalıyor.
Ön kayıtlar web sitesinden online olarak gerçekleştirilirken öğrenciler aynı zamanda TDV eğitim koordinatörlükleri, vakıf şubeleri ve müftülüklere de müracaat edebilecek.