TDV YURTLARI GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURUYOR

Eğitime yapılan yatırımların, geleceğe yapılmış bir yatırım olduğunu düşünen TDV Yurtları, eğitim alanındaki çalışmalarını önemsiyor.

TDV, yurtlarında yurt içindeki ve yurt dışındaki birçok farklı noktadan bir araya gelmiş öğrencilerin hepsine ulaşmak için çalışıyor. Bu doğrultuda öğrencilerin hayatlarına ve dolayısıyla geleceğe dokunma gayesinde olan TDV Yurtları, hem akademik hem de sosyo-kültürel anlamda donanımlı, özgüveni yüksek,  İslami bilince ve ülkesine karşı sorumluluk sahibi nesiller yetiştiriyor. Böylelikle hem dünyanın dört bir yanında geleceği aydınlatan meşalelere sahip olacak gençlerin hayatında güzellikler ve iyiliklerle hatırlayabileceği bir durak olma, hem de kurulacak kardeşlik köprülerine temel atma niteliği kazanıyor.

Yapılan eğitim çalışmalarında yabancı öğrencilerimiz TDV Yurtları sayesinde Türkiye’yi sosyo-kültürel ve daha birçok açıdan yakından tanıma fırsatı yakalıyor. Öğrencilerimizden Burkina Fasolu Noumane Kiemde kalmış olduğu TDV Bursa Erkek Öğrenci Yurdu sayesinde Türkiye’yi, Türkleri tanıdığını ve Türkiyelilerin gerçekten İslam ümmeti olma gayesinde olduklarını ifade etti. Noumane’ın hayali imam olmak. İmam olup kendi ülkesindeki imam ve din adamlarına karşı takınılan küçümseyici tutumları yıkmayı hayal eden Noumane, bu konuda oldukça idealist olduğunu, bunu Türkiye ve TDV Yurtları sayesinde başaracağını söylüyor.

TDV Bursa Kız Öğrenci Yurdumuzda kalan Somalili öğrencilerimiz Juweria Abdirahman Ahmed ve Ikram Hussein de Türkiye’ye geldiklerinde beklemedikleri bir huzur ortamıyla karşılaştıklarını söyledi. Öğrenciler yurdun verdiği hizmetlerden ve desteklerden memnuniyetlerini de dile getirirken gelecek adına hayallerini bu sayede daha kolay gerçekleştirebileceklerini düşünüyor.

WhatsApp chat