TDV YURTLARI KARDEŞİNE HAYAT OLUYOR

 

TDV Yurtları öğrencileri bir damla suyun bile hayat olduğu dünyamızda dikkati özellikle Afrika’da yaşanan su sıkıntısına çekmek için bir su kuyusu çalışması başlatıyor.

Kendini tanıma, kişisel gelişimine katkı sağlama, sosyal duygu ve becerilerini geliştirme, topluma, bireylerin ihtiyaçlarına, dünyadaki sorumluluklarına karşı duyarlı olma aynı zamanda evrensel bilince sahip olma çabasında olan Türkiye Diyanet Vakfı Yurtları öğrencileri, suya ihtiyaç duyulan coğrafyalarda su kuyusu açarak Bir Damla Hayat projesine bir damla katkı sağlayacak.

Kardeşime Hayat çalışmaları TDV Yurtlarında Bir Damla Hayat projesinin tanıtımı, su yoksunluğuna dikkat çeken belgesel ve filmlerin gösterimi ile de desteklenecek. Böylelikle Türkiye Diyanet Vakfı öğrencileri insanlık adına sorumluluklarının en azından birini gerçekleştirme fırsatı yakalamış olacaklar.

Yurtlarda hazırlanan kumbaralar öğrenciler tarafından oluşturulan bir komisyon eşliğinde takip edilecek ve çalışma bitiminde biriken paralar su kuyusu hesabına yatırılarak suya ihtiyaç duyan bir bölgede TDV YURTLARI SU KUYUSU adında bir su kuyusu açılacak.

WhatsApp chat