TDV YURTLARI VE SOSYAL TESİSLERİ KARANTİNA SÜRECİNDE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Türkiye Diyanet Vakfı Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Korona virüs ile mücadelede durmaksızın çalışan sağlık görevlileri için konaklama hizmeti veriyor.

TDV Yurtlar İşletmesi Koronavirüs ’ten korunma tedbirleri kapsamında devam eden karantina sürecinde Türkiye genelindeki yurtlarında ve sosyal tesislerinde sağlık ekiplerini misafir ediyor. Karantina altında hastalara hizmet veren sağlık çalışanları, bu sürede kendilerini karantinada tutabilmeleri için TDV Yurtlarında ve Sosyal Tesislerinde barınabilecek. Bu kapsamda hizmete başlayan TDV Van Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurduna sağlık çalışanları giriş yapmaya başladı. TDV Adana Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdunda ise yurdun yakınındaki hastanede çalışan görevliler kendilerini gözetim altına alacak. Bununla birlikte TDV Ankara Rıfat Börekçi, TDV Van Abdulhâkim Arvâsi, TDV Rize Yusuf Karali ve TDV Manisa Sosyal Tesislerinde de yeni askerler, terhis olan askerler ve sağlık çalışanları konaklamaya başladı.

İlk aşamada 1.800 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlayan TDV Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi, ihtiyaç duyulması halinde Türkiye’nin diğer şehirlerindeki yurtlarında ve sosyal tesislerinde de sağlık görevlilerine barınma hizmeti vermek ve karantina sürecine destek olmak için çalışmalarına devam ediyor.

İletişim Bilgileri İçin Tıklayın…

 

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat