TDV YURTLARINDA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI

ERKEK VE KIZ ÖĞRENCİ YURTLARIMIZI DEZENFEKTE EDİYORUZ!

Türkiye Diyanet Vakfı Yükseköğrenim öğrenci yurtlarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

Koronavirüs’ün (Kovid19) neden olacağı solunum yolu hastalıklarından korunmak için alınan önlemler kapsamında örgün ve yaygın eğitime verilen aranın ardından birçok öğrenci evlerine döndü. Yurtlardan geçici süreyle ayrılan öğrencilere döndüklerinde daha hijyenik bir ortam sunmak ve TDV Yurtlarında hala kalmakta olan uluslararası öğrencilerin yaşam alanlarını her zamanki gibi sağlık koşullarına uygun tutmak için yurtlarda ilgili ekiplerce dezenfekte çalışması uygulanıyor.

TDV Yurtlarında sürdürülen dezenfekte çalışmaları bulundukları il ve ilçelerdeki yerel yönetimlerle koordineli bir şekilde gerçekleşiyor. Yapılan dezenfekte çalışmalarında özel solüsyonlarla özellikle öğrencilerin yoğun olarak temasta bulunduğu kapı kolları, pencere kolları, prizler, masa, sıra, dolap ve yataklar daha steril hale getiriliyor.

Sıcak Bir Yuva olma ilkesiyle öğrencilerinin sağlığı ve geleceğini korumak adına Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren Türkiye Diyanet Vakfı Erkek Öğrenci Yurtları ve Kız Öğrenci Yurtları bu sayede her zamanki gibi temiz, güvenilir ve kaliteli hizmetiyle öğrencilerini bekliyor olacak.