TDV YURTLARI (NDA HAYAT) DURMAZ

Uzaktan eğitim kararının ardından eğitime ara verilmesiyle birçok TDV öğrencisi tedbir sürecini evlerinde geçirmek üzere yurtlardan ayrıldı.

Tedbirler kapsamında boşaltılan TDV Yurtları, yerel yönetimlerle koordineli olarak öğrencilerin tekrar dönüşüne kadar dezenfekte işlemlerini yaptı. TDV öğrencilerine döndüklerinde daha hijyenik bir ortam sunmak ve TDV Yurtlarında hala kalmakta olan uluslararası öğrencilerin yaşam alanlarını her zamanki gibi sağlık koşullarına uygun tutmak için uygulanan temizlik işlemlerinin yanı sıra, TDV Yurtlar İşletme Merkezince karantina sürecine destek olmak için öğrencilere sıklıkla “Evde Kal!” çağrısı yapıldı. Bununla birlikte evde kalmanın kısıtlanmışlık hissiyatına sebep vermemesi için evde yapılabilecek etkinliklere göre yeni bir eğitim faaliyetleri planlanması yapıldı.

Bu süreçte TDV öğrencileriyle iletişim ve gönül bağını koparmamaya önem gösteren TDV Yurtlar İşletmesi ve yurt idarecileri özveriyle çalışmalar yaptı. Yapılan çalışmalarla öğrencilerine verdikleri değeri vurgulayan TDV Yurtları, evde geçirilmesi gereken günlerde de hayatın akışını durdurmamak adına birlik ve beraberlik içinde dikkatle çalıştı. Bunun sonucunda belirlenen yeni faaliyetlere TDV öğrencileri evlerinden katılım gösteriyor ve sosyal medyadan etiket çalışmalarıyla destek veriyor.

Öğrencileri için temiz, konforlu ve güvenli konaklama imkânı sunan TDV Yurtlar İşletmesi şimdi de toplumsal anlamda üzerine düşeni yaparak karantina sürecinde sağlıkçı, kamu çalışanları, asker gibi kesimlere yurtlarında ve sosyal tesislerinde hizmet sunuyor.