TDV YURTLARINDAN “BAŞARIDA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN” ADIMI

 

TDV Yurtları güz dönemi bitirme sınavlarına hazırlanan öğrencileri için Türkiye’nin dört bir yanında “İkram bizden, başarı sizden.” diyerek başarıya destek etkinliği başlattı. Sınav yoğunluğu içindeki öğrencilerine destek olmak ve onları rahatlatmak için bir adım attı. Birçok yurtta öğrenciler küçük ikramlarla mutlu edildi. Kimi yurtlar sıcak bir çorba ikramı yaparken, kimi yurtlar da lezzetli bir tatlı, yumuşacık çörekler ikram etti.

TDV yurtları normal öğünlerin dışında öğrencilerin ders çalışma molalarında tüketebilecekleri atıştırmalıklar hazırladı. Böylelikle sınavları için ter döken öğrencilerin sıcak yuvalarında başarı yolundaki kaygılarını azaltmak, onları mutlu etmek hedeflendi. Birçok öğrenci sosyal medyadan TDV Yurtları etiketleyerek yurtlarına dair memnuniyetlerini dile getiren paylaşımlar yaptı.

İyi bir öğrenci yetiştirmenin geleceğin inşasında önemli bir rol üstlendiğini bilen TDV Yurtları, öğrencileri evlerindeki gibi rahat hissettirmek ve onlara sıcak bir ortam sunmak ister.  Öğrenciyi önceleyen hizmet anlayışında öğrencilere sadece eğitim faaliyetlerinde değil, sosyal faaliyetlerde de destek olur. Mutlu öğrenci mutlu gelecektir düşüncesiyle otuz beş şehir ve on bir ilçede hizmette olan TDV Yurtları öğrencilere sıcak bir yuva olmak için her geçen gün kalpleri ısıtan etkinlikler gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda hazırlanan etkinliklere öğrencilerin tepkileri ise olumlu yönde.