TDV YURTLARININ EV SAHİPLİĞİYLE YARIYIL KAMPLARI DEVAM EDİYOR

Türkiye Diyanet Vakfı Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi Öğrenci Yurtları yurt içi ve yurt dışından birçok bursluluk programı öğrencisine ev sahipliği yapıyor.

TDV Yurtlarında ve öğrenci evlerinde barınan Türkiye Diyanet Vakfı burslusu öğrenciler için 13 Ocak itibari ile başlayan kış kamplarına İlahiyat Akademi, Özel Destek Akademi, Uluslararası İlahiyat programı ve Uluslararası Konuk Öğrenci programı öğrencileri katılım sağladı.

Yakın şehirlerdeki öğrenciler belirlenen merkezlerdeki TDV Yurtlarında yurt idarecilerinin titiz çalışmalarla hazırladıkları kamp programlarına dâhil oldu. TDV Yurtları düzenlenen etkinlikler sayesinde öğrencilerin sadece akademik değil, sosyal hayatlarına da destek olmayı amaçlayan hizmet anlayışı ile öğrencileri hem kişisel hem de mesleki hayatlarının gelişimini hedefleyen kamplarda buluşturdu. Öğrenciler akademik başarılarını destekleme imkânı bulurken, aynı zamanda sosyal hayatlarındaki başarılarını da artırmaya yönelik fırsatlar yakaladı.

Kampların Mardin, Siirt, Erzurum, Yozgat, Kahramanmaraş, İstanbul, Isparta, Van, Kütahya, Kocaeli, Elazığ, Konya, Uşak ve Muğla’da gerçekleşen kısımlarına Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık ve TDV Eğitim ve Kültür Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri de ziyaretlerde bulundu.  Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık ziyaret ettiği yarıyıl kamplarında, yetişmiş insan gücünün hem Türkiye, hem de mazlum ve mağdur coğrafyalar için çok önemli olduğunu, bu sebeple öğrencilere eğitim alanında maddi ve manevi olarak tüm yıl devam eden desteğin düzenlenen yarıyıl kamplarıyla da sürdüğünü belirtti.

8 Şubat’ta son bulacak kamplar eğitimler, seminerler, söyleşiler, kitap tahlilleri, vefa ziyaretleri, şehir gezileri, hadis yarışmaları, doğa yürüyüşleri, namaz programları, akıl oyunları ve birlikte hareket etme üzerine hazırlanan etkinliklerle birlikte devam edecek.