“TOHUM SAÇ, BİTMEZSE TOPRAK UTANSIN! HEDEFE VARMAYAN MIZRAK UTANSIN!”

 

Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri Türkiye Diyanet Vakfı’nın kuruluş yıldönümü olan 13 Mart’ı da kapsayan 9-15 Mart İyilik Haftasında Sevgi Evleri’nde kalan çocukların yüzlerinde tebessüm olmaya çalıştı.

Çocukların psiko-sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla masal kitapları, boyama kitapları ve boya kalemlerinden oluşan kırtasiye kitlerini çocuklara armağan ettiler. Aynı zamanda TDV Antalya öğrencilerinin kendi elleriyle yapmış olduğu bileklikler ve çim adamlar da Sevgi Evleri’ndeki çocukları sevindirdi.

Çocuklara çim adamları nasıl yeşertmeleri gerektiği konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Çim adamlar çocukları sevindirme görevi üstlenirken aynı zamanda TDV Antalya Kız Öğrenci Yurdunun İyilik Haftası kapsamındaki “Tohum Saç, Bitmezse Toprak Utansın” ismi verdikleri iyilik etkinliğinin metaforu niteliği taşıdı. Etkinlik sonunda geleceği taşıyacak olan çocuklara şimdiden dokunmaya çalışan TDV Antalya Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri yarın çıkacak bir filiz için bugünden verilen emeğin önemini vurguladı.

 

                     

 

                     

WhatsApp chat