“YERYÜZÜNDE İYİLİK EGEMEN OLUNCAYA DEK İYİLİK VARDİYASINA DEVAM”

 

TDV Bursa Erkek Öğrenci Yurdu 9-15 Mart İyilik Haftası’nda gerçekleştireceği iyilik temasının adını “İyilik Vardiyası” koydu. Etkinlik gönüllü öğrencilerin “Bir iş yerinde çalışarak kazancımı ihtiyaç sahipleri ile paylaşırım.” demeleri ile başladı. Bir firmada bir gün çalışan öğrenciler kazançlarını bu iyilik hareketi için ayırdı.

Gönüllü öğrencilerin çabalarıyla başlayan bu küçük iyilik hareketini TDV Bursa Erkek Öğrenci Yurdu büyütmek istedi ve “İyilik Vardiyası” adı altında bir kermes düzenlenmesine karar verildi.  Kermesin duyurusunun ardından TDV Bursa Erkek Öğrenci Yurdunun kıymetli komşuları düzenlenecek bu kermes için birer tepsi pasta ve börek ile yardımcı olmak istedi.

İlahiyat Fakültesinden izin alındı ve yine İlahiyat Fakültesinde İyilik Vardiyası Kermesi açıldı. Kermeste TDV Bursa Kız Yurtları öğrencileri de gönüllü olarak görev aldı. Öğrenciler, öğrencilerin ve TDV Bursa yurt idarecilerinin dostları, İlahiyat Fakültesinin hocaları ve mahalle sakinleri de küçük bir adımla başlayan bu iyilik hareketine katkı sağladı.

İyilik Haftasının en güzel, en keyifli, en huzurlu anının toplanan yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı an olduğunu dile getiren TDV Bursa Erkek Yurdu öğrencileri ve idarecileri düzenlenen bu etkinlikte katkısı olan, emeği geçen herkese teşekkür etti. TDV Bursa öğrencileri ise dolu dolu geçen bu etkinlik sonunda “Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Dek iyilik vardiyasına devam!” dedi.

TDV Yurtları dünyanın iyilikle değişeceğine olan inançla hız kesmeden iyilik faaliyetlerine devam ediyor.

 

                   

 

                 

 

                 

 

                 

WhatsApp chat